Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 21.08-24.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 21.08-24.08?

 

 

 

Pani z przedszkola (Piątek, 21 sierpnia / 20:00)

Komediodramat, Polska 2014
Reż. Marcin Krzyształowicz, Wyst. Łukasz Simlat, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Karolina Gruszka

Nominowany do najważniejszych polskich nagród, m.in Orłów, niekonwencjonalny film o relacjach, nie tylko romantycznych. Mężczyzna w średnim wieku zgłasza się do psychoterapeuty. Podczas sesji wraca wspomnieniami do dzieciństwa i tak poznajemy historię jego rodziny, której życie zostało wywrócone do góry nogami, gdy pojawiła się w nim pani z przedszkola – Karolina.

 

 

 

W sieci (Sobota, 22 sierpnia / 20:00)

Thriller, USA 1994
Reż. Barry Levinson, Wyst. Michael Douglas, Demi Moore, Donald Sutherland, Roma Maffia

Film, który stawia pytanie o granicę między prawem a bezprawiem, gdy dochodzi do naruszenia nietykalności intymnej. Tom Sanders (Michael Douglas) to ceniony menedżer w firmie zajmującej się produkcją oprogramowania komputerowego. Właśnie szykuje się na długo wyczekiwany i zasłużony awans, gdy niespodziewanie jego stanowisko przejmuje ktoś inny - atrakcyjna, inteligentna i ambitna Meredith Johnson (Demi Moore). Z nową szefową mężczyznę łączył w przeszłości burzliwy romans. Gdy Meredith pragnie uwieść Toma, ten odrzuca jej zaloty. Wściekła kobieta oskarża go o molestowanie seksualne.

 

 

 

Kamerdyner (Niedziela, 23 sierpnia / 20:00)

Biograficzny, USA 2013
Reż. Lee Daniels, Wyst. Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Mariah Carey, Cuba Gooding Jr.

Film doceniony dwiema nominacjami do nagrody BAFTA, który odsłania nieznaną historię wyjątkowego kamerdynera. Czarnoskóry mężczyzna opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania w nadziei na lepsze życie. Udaje mu się zostać kamerdynerem w Białym Domu. Na ponad trzy dekady staje się świadkiem najważniejszych wydarzeń amerykańskiej jak i międzynarodowej polityki, a także głęboko oddanym pracownikiem.

 

 

 

Psy (Poniedziałek, 24 sierpnia / 20:00)

Sensacyjny, Polska 1992
Reż. Władysław Pasikowski, Wyst. Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos

Obrazoburczy i prowokacyjny film sensacyjny Władysława Pasikowskiego, nagrodzony Złotym Lwem w aż pięciu kategoriach. Franz Maurer i grupa jego kolegów z SB, zostają poddani weryfikacji i przeniesieni do służby policji. W trakcie akcji, podczas której mają zatrzymać gang złodziei samochodów, ginie trzech z nich. Franz wie, że gra idzie o wyższą stawkę niż kradzione samochody. Domyśla się też, kto stoi za całą tą sprawą - tak otwarcie przeciw policji mogli wystąpić tylko jego byli koledzy po fachu…

 

powrót