Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 24.04-27.04

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 24.04-27.04?

 

 

 

 

Pokaż kotku, co masz w środku (Piątek, 24 kwietnia / 20:00)

Komedia, Polska 2011
Reż. Sławomir Kryński, Wyst. Jacek Borusiński, Krzysztof Stelmaszyk, Iwona Wszołkówna, Jan Frycz

Komedia pomyłek, która wywróci do góry nogami życie wszystkich bohaterów, a w rolach głównych czołowe gwiazdy polskiego kina, m.in. Jan Frycz i Krzysztof Stelmaszyk . Poznacie wszystkie ich małe kłamstewka, małżeńskie zdrady i inne tajemnice, od których wiejskiego księdza rozboli głowa. Mnóstwo żartów sytuacyjnych i doskonała obsada - gwarancja dobrej zabawy nie tylko dla miłośników poprzedniej komedii reżysera, „To nie tak jak myślisz kotku”.

 

 

 

Czarny łabędź (Sobota, 25 kwietnia / 20:00)

Dramat psychologiczny, USA 2010
Reż. Darren Aronofsky, Wyst. Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel

Obsypany wieloma nagrodami hit ze znakomitą rolą Natalie Portman, za którą otrzymała Oscara. To porywający thriller o cenie doskonałości i zaciętej rywalizacji dwóch kobiet, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę. Nina, ambitna tancerka baletowa, chce znaleźć się w zespole „Jeziora Łabędziego”, wystawianego na deskach nowojorskiej opery. Wrażliwa dziewczyna, dodatkowo naciskana przez nadopiekuńczą matkę, zaczyna popadać w obsesję na punkcie bycia najlepszą. Na jej drodze staje równie utalentowana Lily. Przez znajomość z potencjalną rywalką Nina odkrywa ciemną stronę swojej osobowości. Rozpoczyna się przerażająca rozgrywka, w której nie wiadomo, co jest realne, a co jedynie wytworem wyobraźni głównej bohaterki. Film zdobył aż 22 nagrody (m.in. BAFTA, Złoty Glob, Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej) i 67 nominacji.

 

 

 

Skazany na bluesa (Niedziela, 26 kwietnia / 20:00)

Dramat, Polska 2005

Reż. Jan Kidawa-Błoński, Wyst. Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Anna Dymna

Autobiograficzna historia legendarnego wokalisty i lidera zespołu Dżem - Ryszarda Riedla. Akcja rozpoczyna się w latach 70. na Śląsku. 20-letni Rysiek nie ukończył żadnej szkoły poza podstawówką i nie ma stałej pracy. Zafascynowany kulturą hippisowską i narkotykami, wchodzi w konflikt z ojcem. Nawet po ślubie i narodzinach dwójki dzieci, wiedzie buntowniczy tryb życia. Wraz z rozwijającą się karierą muzyczną, rośnie również jego nałóg, który prowadzi do tragicznego finału.

 

 

 

Łowcy głów (Poniedziałek, 27 kwietnia / 20:00)

Thriller, Szwecja/Norwegia/Dania/Niemcy 2011
Reż. Tyldum Morten, Wyst. Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnove Macody Lund

Europejska produkcja nagrodzona Saturnem w kategorii Najlepszy film zagraniczny. Roger Brown pracuje dla najpotężniejszej agencji łowców głów w Norwegii. Jest też złodziejem sztuki. Pewnego dnia, za sprawą swojej pięknej żony, Roger poznaje właściciela obrazu wartego fortunę. Zaczyna planować napad, jednak nawet nie przypuszcza, że trafił na wyjątkowo przebiegłego przeciwnika.


 

powrót