Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 31.03-2.04

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 31.03-2.04?

 

 

 

Rob Roy (Wtorek, 31 marca / 20:00)

Dramat historyczny, USA/Wielka Brytania 1995
Reż. Michael Caton-Jones, Wyst. Liam Neeson, Jessica Lange, John Hurt, Tim Roth

Ekranizacja jednej z najbardziej fascynujących, szkockich legend, która ze sprzedaży biletów zarobiła 60 milionów dolarów. Przywódca klanu górali szkockich - Rob Roy - postanawia zrobić świetny interes na spędzie bydła do oddalonego miasta. W tym celu chce się zapożyczyć u markiza Montrose. Pieniądze nigdy nie docierają do Rob Roya, a on sam trafia do więzienia. Jego osada zostaje spalona, zwierzęta zabite, a żona zgwałcona. Po ucieczce Rob Roy szykuje zemstę…

 

 

Misja Afganistan. Odcinek 5 (Środa, 1 kwietnia / 20:00)

Serial wojenny, Polska 2012
Reż. Maciej Dejczer, Grzegorz Kuczeriszka, Wyst. Paweł Małaszyński, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos

Pierwszy polski serial wojenny o misji w Afganistanie. W rolach głównych znakomici aktorzy – Paweł Małaszyński i Ilona Ostrowska. Umiera ojciec Konasza. Dowódca dostaje urlop i wraca na kilka dni do Warszawy. Pogrzeb generała Konaszewicza odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Wśród żałobników, Konasz dostrzega Biskupa, którego zaprasza na obiad do domu. Okazuje się, że kolega nie widział swojej rodziny od trzech tygodni - dlatego dowódca zawozi go do żony i syna. W międzyczasie w Afganistanie Żądło wykorzystuje nieobecność Konasza, by spędzić, jak najwięcej czasu z porucznik Winnicką. 

 

 

 

Przyczajony tygrys, ukryty smok (Czwartek, 2 kwietnia / 20:00)

Reż. Ang Lee

Wyst. Chow Yun-Fat, Yeoh Michelle, Zhang Ziyi, Chang Chen, Lung Sihung, Cheng Pei-pei

Legendarny wojownik Li Mu Bai po śmierci swojego przyjaciela, postanawia zerwać ze swoim dotychczasowym życiem. Prosi Yu o przewiezienie swojego miecza do Pekinu i wręczenie go Pan Te. Jednak miecz zostaje skradziony. Podejrzenie o kradzież pada na młodą kobietę Jen.

 

 

 

 

 

powrót