Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 7.01-9.01

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 7.01-9.01?

 

 

Filadelfia (Wtorek, 7 stycznia / 20:00)

Dramat, USA 1993
Reż. Jonathan Demme, Wyst. Tom Hanks, Denzel Washington, Antonio Banderas, Anna Deavere Smith

Głośny, poruszający film podejmujący niełatwy temat stygmatyzacji osób chorych i ich walki o godność. Andrew Beckett jest zdolnym prawnikiem zatrudnionym w prestiżowej kancelarii adwokackiej. Wszystko wskazuje na to, że czeka go wspaniała kariera. Wkrótce okazuje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Beckett zostaje zwolniony z pracy za rzekomą niekompetencję. Dobrze wie, że prawdziwym powodem jest choroba, więc postanawia pozwać do sądu byłych pracodawców. W Filadelfii żaden prawnik nie chce zadzierać z wpływową kancelarią. Sprawy podejmuje się jedynie adwokat Joe Miller. Tom Hanks za główną rolę w filmie otrzymał Oscara w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy.

 

 

Largo Winch (Środa, 8 stycznia / 20:00)

Sensacyjny, Francja/Belgia 2008
Reż. Jerome Salle, Wyst. Tomer Sisley, Kristin Scott Thomas, Predrag ‘Miki’ Manojlovic

Adaptacja belgijskiej serii komiksów, która zyskała szerzę fanów na całym świecie i doczekała się wielu zagranicznych wydań, w tym polskiego. Largo jest 26-letnim dziedzicem rodzinnego biznesu, a także wielkim miłośnikiem pięknych kobiet. Młody miliarder będzie jednak musiał zawalczyć o swoje życie oraz finansowe imperium ojca, a tym samym użyć swoich niezwykłych umiejętności…

 

 

Blitz (Czwartek, 9 stycznia / 20:00)

Sensacyjny, Wielka Brytania/Francja/USA 2011
Reż. Elliot Lester, Wyst. Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen, Zawe Ashton

Sensacyjna opowieść o seryjnym zabójcy i detektywach na jego tropie z Jasonem Stathamem w roli głównej. Londyńscy policjanci padają ofiarami mordercy o pseudonimie "Blitz". Przydzieleni do sprawy detektywi muszą przyspieszyć poszukiwania, kiedy spragniony rozgłosu zabójca kontaktuje się z jedną z największych gazet i przekazuje szczegóły swoich zbrodni. Czy zdążą zapobiec kolejnej śmierci?


 

powrót