Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 30.12-2.01

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 30.12-2.01?

 

 

 

Alone in the dark: Wyspa cienia (Poniedziałek, 30 grudnia / 20:00)

Horror, Kanada/Niemcy/USA 2005
Reż. Uwe Boll, Wyst. Christian Slater, Tara Reid, Stephen Dorff

Film na podstawie kultowej gry komputerowej. Edward Carnby jest detektywem badającym zjawiska paranormalne. Podczas swoich badań trafia na tropy wskazujące, że cała ludzkości znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

 

 

Wesele (Wtorek, 31 grudnia / 20:00)

Dramat, Polska 2004
Reż. Wojciech Smarzowski, Wyst. Marian Dziędziel, Tamara Arciuch, Iwona Bielska, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa

Demaskatorski, gorzko-ironiczny portret współczesnego polskiego społeczeństwa, którego tłem jest wiejskie wesele. Wojnar, bogaty ogrodnik z podkarpackiej wsi, wydaje za mąż jedyną córkę. Kasia wróciła na wieś z miasta. Pan młody, Janusz, od dawna się w niej podkochiwał. Po obojgu młodych nie widać wielkiej miłości. Dla Wojnara najważniejsze, żeby wesele wypadło jak najokazalej, ale też jak najtaniej. Z początku wszystko układa się po jego myśli…

 

 

Nigdy nie jest za późno (Środa, 1 stycznia / 20:00)

Dramat, USA 2015
Reż. Jonathan Demme, Wyst. Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer

Niezastąpiona Meryl Streep w roli Ricki - podstarzałej gwiazdy rocka, która postanawia wrócić do swojej rodziny. Problem w tym, że lata temu postanowiła porzucić bliskich na rzecz swojej kariery. Jej córka nie jest przychylnie nastawiona do powrotu matki, a Ricki wcale nie okazuje pokory i żalu, za to, jak postępowała w przeszłości.

 

 

Dobre zabijanie (Czwartek, 2 stycznia / 20:00)

Thriller, USA 2014
Reż. Andrew Niccol, Wyst. Ethan Hawke, Bruce Greenwood, January Jones, Zoe Kravitz

Nietuzinkowy film Andrew Niccola dopełniony mistrzowską grą aktorską Ethana Hawke. Tom Egan pracuje w amerykańskiej bazie wojskowej w Nevadzie, skąd zdalnie steruje dronami w Afganistanie. Kiedy liczba przeprowadzanych z jego udziałem ataków gwałtownie wzrasta, Tom zaczyna kwestionować słuszność swojej pracy. Wojna (chociaż na odległość) zaczyna odbijać się na jego życiu prywatnym.


 

 

 

powrót