Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 24-26.12

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 24-26.12?

 

 

 

Stój, bo mamuśka strzela (Wtorek, 24 grudnia / 20:00)

Komedia, USA 1992
Reż. Roger Spottiswoode, Wyst. Sylvester Stallone, Estelle Getty, JoBeth Williams

Przekleństwem życia detektywa Joe Bomowskiego jest jego własna, nadopiekuńcza matka. Kobieta przyjeżdża w odwiedziny do syna i podczas tego pobytu staje się świadkiem zbrodni, co nie pozwala jej wrócić do siebie. Od tej pory, matka Joe zaczyna kontrolować całe życie mężczyzny i próbować ułożyć je po swojemu.

 

 

System (Środa, 25 grudnia / 20:00)

Thriller, USA 1995
Reż. Irwin Winkler, Wyst. Sandra Bullock, Jeremy Northam, Wendt Gazelle

Thriller, który sprowadził do kin masy widzów, zarabiając ze sprzedaży biletów ponad 100 milionów dolarów. Angela Bennett to ekspertka w branży komputerowej. Pewnego dnia wchodzi w posiadanie dyskietki, która miała zawierać wirus, ale zamiast tego zawiera ściśle tajne informacje. Od tej pory kobieta zostaje uwikłana w śmiertelnie niebezpieczną intrygę.

 

 

Spacer po linie (Czwartek, 26 grudnia / 20:00)

Biograficzny, muzyczny; Niemcy/ USA 2005
Reż. James Mangold, Wyst. Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon, Ginnifer Goodwin, Robert Patrick

Film opowiada o Johnnym Cashu - piosenkarzu, który jest legendą muzyki country. To opowieść o jego trudnym dzieciństwie i stosunkach z ojcem, drodze do wielkiej sławy i trudnych chwilach, które jej towarzyszyły. To również historia wielkiej miłości, która łączyła Casha z piosenkarką June Carter. W rolach głównych wystąpili Reese Whiterspoon (nagrodzona za tę rolę Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej oraz Złotym Globem dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu) oraz Joaquin Phoenix (za rolę Johnny’ego Casha nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę męską oraz uhonorowany Złotym Globem dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu). Film otrzymał również Złotego Globa w kategorii „Najlepsza komedia lub musical”.


 

powrót