Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 13.12-16.12

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 13.12-16.12?

 

 

Hannibal. Po drugiej stronie maski (Piątek, 13 grudnia / 20:00)

Thriller, Francja/Czechy/Wielka Brytania/Włochy 2007
Reż. Peter Webber, Wyst. Gaspard Ulliel, Li Gong, Rhys Ifans

W roli Hannibala, magnetyzujący i niezastąpiony Gaspard Ulliel. Początek II wojny światowej. Arystokratyczna litewska rodzina Lecterów ucieka przed sowieckimi wojskami. W lesie, na oczach dwójki dzieci, Hannibala i Mischy, w okrutny sposób zostają zamordowani ich krewni i służba. Wkrótce mała Mischa zostaje zabita i zjedzona przez oprawców. Hannibalowi udaje się przeżyć. Po ucieczce z sierocińca przedostaje się do Francji. Tu roztacza nad nim opiekę wdowa po wuju, Japonka Murasaki Shikibu. Gdy Hannibal podejmuje studia medyczne, zdaje sobie sprawę, że rośnie w nim zło, którego nie potrafi kontrolować.

 

 

Psy (Sobota, 14 grudnia / 20:00)

Sensacyjny, Polska 1992
Reż. Władysław Pasikowski Wyst. Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos

Obrazoburczy i prowokacyjny film sensacyjny Władysława Pasikowskiego, nagrodzony Złotym Lwem w aż pięciu kategoriach. Franz Maurer i grupa jego kolegów z SB, zostają poddani weryfikacji i przeniesieni do służby policji.
W trakcie akcji, podczas której mają zatrzymać gang złodziei samochodów, ginie trzech z nich. Franz wie, że gra idzie o wyższą stawkę niż kradzione samochody. Domyśla się też, kto stoi za całą tą sprawą - tak otwarcie przeciw policji mogli wystąpić tylko jego byli koledzy po fachu…

 

 

Kamerdyner (Niedziela, 15 grudnia / 20:00)

Biograficzny, USA 2013
Reż. Lee Daniels, Wyst. Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Mariah Carey, Cuba Gooding Jr.

Film doceniony dwiema nominacjami do nagrody BAFTA, który odsłania nieznaną historię wyjątkowego kamerdynera. Czarnoskóry mężczyzna opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania w nadziei na lepsze życie. Udaje mu się zostać kamerdynerem w Białym Domu. Na ponad trzy dekady staje się świadkiem najważniejszych wydarzeń amerykańskiej jak i międzynarodowej polityki, a także głęboko oddanym pracownikiem.

 

 

Wyniszczenie (Poniedziałek, 16 grudnia / 20:00)

Akcja, Hongkong/USA/Wielka Brytania/Tajlandia 2018
Reż. Mathieu Weschler, Wyst. Steven Seagal, Rudy Youngblood, Siu-Wong Fan, Bayra Bela

Pełen akcji film z niezastąpionym Stevenem Seagalem w roli głównej. Axe, chcąc odciąć się od swojej burzliwej przeszłości, osiedla się w niewielkiej wiosce gdzieś w Południowo-Wschodniej Azji. Postanawia pracować tam jako lekarz i żyć skromnie oraz spokojnie. Dzień płynie mu wolno za dniem, aż do momentu, gdy lokalny przestępca porywa dziewczynę, obdarzoną niezwykłymi mocami. Axe postanawia skrzyknąć swoich dawnych kompanów, by wspólnie z nimi udać się na ostatnią misję i odbić uwięzioną kobietę.  


 


 

powrót