Ładowanie...

Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 3.09-5.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 3.09-5.09?

 

 

 

Sublokatorka (wtorek, 3 września, godz. 20:00)

thriller, USA 1992
reż. Barbet Schroeder, wyst. Bridget Fonda, Jennifer Jason Leigh, Steven Weber, Peter Friedman 

Rola w filmie przyniosła Jennifer Jason Leigh nagrodę Złotego Popcornu w kategorii „Najlepszy czarny charakter”. Allison rozstaje się ze swoim chłopakiem. By nie mieszkać samotnie w dużym mieszkaniu, postanawia znaleźć współlokatorkę. Na ogłoszenie odpowiada cicha, skromna i bardzo sympatyczna Hedra. Z czasem okazuje się, że dziewczyna nie jest tym, za kogo się podaje. Allison zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Odrobina nieba (środa, 4 września, godz. 20:00)

komediodramat, USA 2011 
reż. Nicole Kassel, wyst. Kate Hudson, Gael Garcia Bernal, Kathy Bates, Lucy Punch 

Wzruszająca historia o miłości. Marley jest młodą, odnoszącą sukcesy singielką z poczuciem humoru i dystansem do świata. Jej sposób bycia drastycznie się zmienia, gdy dowiaduje się, że choruje na raka. Traf chce, że informację o chorobie  przekazuje jej przystojny doktor Julian, w którym Marley zakochuje się. W rolach głównych największe gwiazdy Hollywood, między innymi nominowana do Oscara w 2001 roku Kate Hudson i laureatka Oscara w 1991 roku Kathy Bates. 

 

Wymyk (czwartek, 5 września, godz. 20:00)

dramat, Polska 2011
reż. Greg Zglinski, wyst.: Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel 

Zdobywca Złotego Lwa w aż trzech kategoriach, za Najlepszy scenariusz, Najlepszy debiut reżyserski lub film drugi i za Najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Niebanalna opowieść o trudach relacji z najbliższymi. Bracia Alfred i Jerzy nie potrafią się pogodzić. Ich konflikt wynika z odmiennych wizji prowadzenia rodzinnej firmy, jednak sytuacja drastycznie się zmienia, gdy stają się świadkami makabrycznego incydentu w podmiejskiej kolejce.

 

powrót